Zapowiedzi 2016, cz. 1

wpis w: Bez kategorii, Hardyverse | 0

Harde zapowiedzi na rok 2016, cz. 1

W poprzednim poście było podsumowanie minionego roku. Teraz czas na zapowiedzi na rok 2016. Mówienie o przeszłości jest łatwe, ale pisanie o tym co będzie to ryzykowna zabawa… zupełnie jak wydawanie własnych komiksów w Polsce. Dlatego nie ma co się cykać, tylko do boju!

Trochę tego wszystkiego będzie, ale najważniejsze to dwie serie komiksowe z Janem w tytule: Jan Hardy (JH) i Jan Hardy Prezentuje: … (JHP). Teksty podzielę na te dotyczące serii komiksowych, oraz tekst o rzeczach niezwiązanych z uniwersum Jana.

Jan Hardy Prezentuje: R.O.G. Konstrukt
Jan Hardy Prezentuje: R.O.G. Konstrukt

Zapowiedzi Jan Hardy Prezentuje: R.O.G. Konstrukt

Rozpocznę od drugiej chronologicznie serii… Choć tak naprawdę można powiedzieć, że jest to seria trzecia. Za drugą można przecież uznać dwutomową ROTĘ 21. Ale póki co, uznajmy, że ROTA to po prostu dwa zbiorki… chyba, że ukazałby się ciąg dalszy przygód hardej w białej zbroi EPAR i robota Tadeusza. Zobaczymy jak to będzie. Teraz o serii „Jan Hardy prezentuje: …”

W roku 2016 ukaże się sześć części komiksu. Około 80% materiału jest gotowe. Chodzi o wydawany w latach 2010 – 2011 cyfrowy komiks Konstrukt, który opowiada o dziwnych przygodach Eryka Horowitza… który wystąpił w pierwszym tomie wspomnianego komiksu ROTA 21 jak Reformator. Komiks będzie odświeżony i obleczony w dodatkowe historie z Janem Hardym i Robotnikami Ostatniej Godziny. Fabuła serii plasuje się tuż po zakończeniu komiksu ROTA 21 i trochę przed komiksem „Jan Hardy – Niniwa”.

Dla fanów Konstruktu: pojawią się chyba wszyscy bohaterowie serii Konstrukt i CMP: Konstrukt. Także ta osobistość!

Jan Hardy Prezentuje: R.O.G. Konstrukt #1
Jan Hardy Prezentuje: R.O.G. Konstrukt #1

 

W serii JHP, przynajmniej na początku, będzie można zaobserwować skok rysunkowy, jak wykonałem przez ostatnie pięć lat. Seria będzie zawierała jeden z najlepszych komiksów mojego autorstwa, a mienowicie Konstrukt #5 “Stix Ogrodnik”. Obok “Dzieci Bożych”, czyli drugiej części serii “Jan Hardy” (JH), jest to komiks poruszający temat manipulacji genetycznych.

Jan Hardy Prezentuje: R.O.G. Konstrukt #5
Jan Hardy Prezentuje: R.O.G. Konstrukt #5

Seria JHP z podstawową serią Jan Hardy będą tworzyć wydarzenie komiksowe Robotnicy Ostatniej Godziny. Jak nietrudno się domyslić, wszystko będzie się kręciło wokół tajemniczej grupy R.O.G. Bohaterowie dowodzeni przez pewnego dominikanina (ex Telimena) pojawili się pierwszy raz w tygodniku “Polska Niepodległa” w paskach komiksowych zebranych później w dwa tomy komiksu ROTA 21.

Znalazłem na dysku takie oto zdjęcie. Kolekcja Krystiana, który zbierał wycięte paski drukowane na gazetówce:). Jest klimacik.

R.O.T.A. 21 w tygodniku Polska Niepodległa
R.O.T.A. 21 w tygodniku Polska Niepodległa

 

Krótka dygresja obrazkowa i już wracam do tematu.

Zapowiedzi Hardyverse

W serii JHP, oprócz sześciu grubych zeszytów (każdy przynajmniej 48 stron + okładka) będą dodawane mikro-zeszyty z serii Hardyverse. Jednym z zeszytów będzie zerowy numer komiksu Planit! Dodatkowe komiksy będą rozbudowywać uniwersum Jana Hardego.

Hardyverse: Planit #0
Hardyverse: Planit #0

 

Wszystkie mikro-zeszyty w serii JHP to:

  1. Karmazynowe Jezioro
  2. Stix: Bohater Wszystkich Światów
  3. Stix kontra Toksyczne Atomowe Kapusty
  4. Planit #0

Jak łatwo policzyć, seria Jan Hardy Prezentuje będzie składała się z 10 zeszytów (6 podstawowych zeszytów i 4 mikro-zeszyty). Komiksy będą wydawane w mniejszym nakładzie niż Jan Hardy. Mikro zeszyty z założenia mają być wydane w nakładzie 250 egz. każdy.
Wszystko można zamówić w prenumeracie. Pierwszy komiks będzie wysłany w styczniu. Prenumerata będzie trwać do lipca 2016 roku.

Poniżej grafika z okładkami JHP.

Komiksy z serii Jan Hardy Prezentuje: R.O.G. Konstrukt
Komiksy z serii Jan Hardy Prezentuje: R.O.G. Konstrukt

To by było na tyle. Ciąg dalszy zapowiedzi w kolejnych wpisach.

Do przeczytania!

Z Panem Bogiem!