WOJNA DOMOWA! Czy jesteś gotowy?

wpis w: Bez kategorii | 0

W ekspresowym tempie przedstawiam komiksy z Hardym, nad którymi aktualnie pracuję.

1. Wojna Domowa

Kontynuacja Niniwy i Dzieci Bożych, komiksów, które ukazały się w cyklu Robotnicy Ostatniej Godziny. Scenariusz komiksu jest gotowy i rozrysowany na małych szkicach. Wszystko siedziało mi w głowie od lat i wyrzucenie z siebie tej opowieści w takiej formie to żaden problem. Trudności pojawiają się w trakcie realizacji. Tematyka jest tak ciężka, że muszę być w dobrej formie do pracy… Dlatego równocześnie realizuję także inne, lżejsze projekty z Hardym. Poniżej prezentuję kilka plansz.

2. Stacja Konstrukcja

Wróciłem do Stacji Konstrukcji, czyli bezpośredniej kontynuacji Żołnierza Wyklętego. Komiks jest dużo bardziej przystępny od Wojny Domowej, choć formalnie jest bardziej skomplikowany przez budowę “szkatułkową” i zabawy z czasoprzestrzenią. Zeszyt wprowadza do uniwersum nowego złola, który co prawda pokazał się kilka razy w tomie Niniwa, ale nie był wymieniony z nazwy… Negatyw ten pojawia się też w epilogu komiksu Dzieci Boże!

3. Czerwona Planeta

Dawno temu zapowiadany komiks Czerwona Planeta w końcu zaczął nabierać kształtów! Czy tytuł nawiązuje do planety Mars, czy może do świata zniszczonego rewolucją? No właśnie! Wszystko zostało powiedziane na okładce. Jestem mniej więcej w połowie realizacji komiksu. Ukaże się on na pewno po Stacji Konstrukcji, dlatego zbytnio się nie spieszę z rysowaniem. Dodam tylko, że Czerwona Planeta to mój pierwszy komiks, który powstał na podstawie jednego cytatu z Pisma Świętego. Na razie nie napiszę, o jaki fragment chodzi…

Hardy wystąpi także przez chwilę w komiksie Dąb Bartek #2, który jest już w składzie i najprawdopodobniej ukaże się w grudniu, w serii MATERIA KOMIKS Prezentuje. Możliwe, że w tym roku uda mi się ukończyć także komiks Pierwsza Załoga, w którym nasz bohater spotyka pierwszych załogantów Konstruktu, oraz komiks Ognik Transformacja, w którym Jan niespodziewanie pojawia się w bazie Ognika!

Wszystkie komiksy wydawnictwa MATERIA są dystrybuowane na stronie Hardego w akcji #KomiksyNaMaxa! Możesz je wziąć za darmo albo zapłacić ile chcesz! W Hardym Pudle jest możliwość darmowej wysyłki. Ponadto możesz zdobyć wydania limitowane komiksów!