R.O.T.A. Reaktywacja, cz. 1

wpis w: Bez kategorii, Hardyverse, R.O.T.A. | 0

R.O.T.A. Reaktywacja

W sobotę wieczorem ukończyłem początkowy etap prac nad pierwszą odsłoną komiksu R.O.T.A. Reaktywacja.
Komiks opowiada historię współczesnych hardych, którzy walczą z siłami po(d)stępu i rewolucji.
Główną bohaterką jest Agentka E.P.A.R. – dziewczyna odziana w białą zbroję absorbującą energię kinetyczną i robot – niania Pan Tadeusz. Obok bohaterów znanych z komiksu prasowego drukowanego w tygodnikach „Gazeta Warszawska” i „Polska Niepodległa”, pojawią się także nowe postacie.

 

R.O.T.A. Reaktywacja
R.O.T.A. Reaktywacja

 

Crossover

R.O.T.A. Reaktywacja będzie nową odsłoną komiksów znanych z pasków komiksowych, które zebrane w dwa tomy stanowiły crossover z serią Jan Hardy – Żołnierz Wyklęty. W komiksie zostaną rozwinięte wątki, które z braku miejsca były całkowicie pominięte w historii z komiksów prasowych.

Więcej miejsca dostaną główni adwersarze oddziału R.O.T.A, czyli Stowarzyszenie S.O.W.A.

Więcej “czasu antenowego” dostaną R.O.G, Szef i Pan Tadeusz.

R.O.T.A. Reaktywacja
R.O.T.A. Reaktywacja

 

Nowy rysownik

W związku z tym, że dostałem polecenie od Szefa, że sam mam nie rysować moich kolejnych komiksów, dlatego nowy komiks z E.P.A.R. będzie rysował ktoś inny.

Kto będzie na tyle hardy, żeby założyć czarny tusz (nawet chiński) na polski, niepoprawny komiks superhero?

Rozmowy w toku;).

 

R.O.T.A. Reaktywacja
R.O.T.A. Reaktywacja

 

Ciekawostka

W pierwszym numerze przygód E.P.A.R. po raz pierwszy zostanie użyty fragment wymyślonego przeze mnie komiksu z Białym Orłem – tylko odpowiednie przerobiony na komiks o E.P.A.R.

Musze też ostrzec wrażliwców: pojawi się tutaj “mały, czerwony prostokąt” – symbol samego zła i czerwoności. Proszę sobie to rozszyfrować samemu. Podpowiem, że jeden z kandydatów na prezydenta w poprzednich wyborach, łączy ten prostokąt z Gwiezdnymi Wojnami.

 

Dotychczas wydane komiksy z serii R.O.T.A. i Jan Hardy można zakupić z mega rabatem w sklepie wydawnictwa Materia Komiks. Do końca lutego można kupować komiksy “na zeszyty”. Później wersja pierwsza crossover będzie dostępna jedynie w kompletach aż do wyczerpania się nakładów.

Dla tych, którzy doczytali do tego momentu informacja: mam cztery wolne koszulki Jana Hardego do rozdania. Pierwsze cztery osoby, które zakupią coś w sklepie Jana i zamówią wysyłkę kurierem, otrzymają dodatkowo t-shirt z “H”. Rozmiary dziecięce: XS, XS, XS i S.

R.O.T.A. Reaktywacja
R.O.T.A. Reaktywacja