Podsumowanie hardego Roku Pańskiego 2015

wpis w: Bez kategorii, Hardyverse | 0

Podsumowanie roku 2015

Krótkie podsumowanie tego, co wydarzyło się w hardym Roku Pańskim 2015 w świecie Jana Hardego. Kilku rzeczy nie udało się zrobić w minionym roku i zostały przeniesione na roku 2016. Co się odwlecze, to nie uciecze. A teraz w punktach to, co było:

-1. Rzecz przeniesiona z roku 2014. Wydałem, po trudnych bojach, komiksy Jan Hardy – Żołnierz Wyklęty #4, R.O.T.A. XXI #2 oraz drugie wydania Jan Hardy – Żołnierz Wyklęty #2. Ten ostatni komiks został wydrukowany z dodatkową historią „Wieża”. Tym samym udało mi się zamknąć mini-serię Żołnierz Wyklęty!

0.

Start!

E.P.A.R.
E.P.A.R.

1. Najważniejsze: urodził się mój syn, Jan! Imię po Janie Chrzcicielu i po dziadku Janku. Co do “Głosu wołającego na pustyni” to już mu się udzieliło, bo przy chrzcie tak dawał czadu (dzieci płaczą, wiecie?:), aż kościół trząsł się w posadach.

2. Drugie najważniejsze: córka Maja dostał się do szkoły muzycznej na skrzypce. Wymiata!

3. W końcu postanowiłem ruszyć Konstrukt. Hardyverse, czyli uniwersum Jana Hardego, którego powstanie ogłosiłem 5 maja doczekało się drugiej serii komiksowej. Tytuł to „Jan Hardy Prezentuje:…” Dzięki temu będę mógł kontynuować serię także z innymi podtytułami. Pierwsza część w tym miesiącu.

4. Razem ze Sławkiem Zajączkowskim (scenariusz) i Jackiem Hajnosem (kolor) stworzyłem komiks „Ale w radiu nic nie mówili”, opowiadający o Lubelskim Lipcu. Komiks został wydany przez Fundację Ruchu Solidarności Rodzin Lublin w ramach projektu „Patriotyzm Jutra”.

5. Opracowałem koncepcję drugiej serii z Janem Hardym. Seria będzie miała sześć części + dodatkowe mikro-zeszyty Hardyverse. Razem z wymienionym w pkt. 3 komiksami JHP, będzie to wydarzenie pod tytułem Robotnicy Ostatniej Godziny.

jan hardy, ballada, podsumowanie, 2015
Jan Hardy – Ballada

6. Wydałem dwa komiksy z nowej serii z Janem. Są to Jan Hardy – Ballada, pierwszy mikro-zeszyt z serii Hardyverse (choć bez oznaczenia na okładce) i Jan Hardy – Niniwa.

Ballada to wierszowany komiks „czyta się jak Makuszyńskiego” w stylu Koziołka Matołka. Jest łącznikiem między Żołnierzem Wyklętym a drugą serią komiksów z Janem „Hardym” Kwiatkowskim.
Niniwa to komiks na podstawie Księgi Jonasza… i kilku innych fragmentów z Pisma Świętego. Pomysł na niego wpadł mi do głowy w pociągu… W „Niniwie” Jan wyrusza na swoją ostatnią misję. W świecie niszczącym rodzinę, musi odnaleźć swoich zaginionych bliskich. Jest to kontynuacja Żołnierza Wyklętego. Zły w czwartej części zapowiedział zemstę, i teraz Jan musi się z tym uporać… Poniżej wieloryb Jerycho. Z nimi to w oóle jest większy wątek, ale o tym innym razem…

Jan Hardy - Niniwa
Jan Hardy – Niniwa

 

7. Zrobiłem plakat do koncertu Tadka w Krasnymstawie.

8. W czasie imprezy ewangelizacyjnej „Jestem w Hucie” stworzyłem mural na płycie (2,5 m na 2,5 m) przedstawiający EPAR w locie. Praca powędrowała potem na Stefę Chwały… w tej chwili nie mam pojęcia co się z nią dzieje :).

9. Zrobiłem projekt na mural z futurystycznym Dywizjonem 303. Czes realizacji to styczeń 2016. Poniżej fragment projektu.

dywizjon 303, podsumowanie, jan hardy, komiks, mural, projekt, rysunek, komiks, komix
Dywizjon 303

 

11. Ruszyłem z serią kubków ze świata Jana Hardego. Na razie są cztery wzory, piąty w zapowiedzi… a będzie tego więcej. Ale to już jakby zapowiedzi, a miało być podsumowanie. Kubki są dostępne tutaj.

12. Na końcu, ale bardzo ważne. W końcu udało mi się postawić działający sklep razem z blogiem. Tak, jak chciałem na samym początku. Za realizację sklepu odpowiedzialna jest firma “Fame on You”.

Blog Jana jest w pełni responsywny. Działa bez problemu na smartfonach i innych wynalazkach.

Jan Hardy - Fame on You
Jan Hardy – Fame on You

 

Podsumowanie podsumowania…

Obliczyłem, że w roku 2015 dobiłem do 21 wydanych/narysowanych komiksów. Liczę tutaj komiksy wydane w drugich edycjach (Żołnierz Wyklęty) oraz komiksy cyfrowe (seria Konstrukt). Pokuszę się kiedyś, zeby zrobić spis. Bawi mnie to, że komiksy z serii CMP: Konstrukt (to nie to, co będzie wydawane w serii JHP) mogą niedługo stać się białymi krukami…

Zima 2016 będzie bardzo pracowita. Powrócą starzy bohaterowie w nowym wydaniu… ale o tym w kolejnych postach o zapowiedziach na 2016 rok.

jan hardy, konstrukt, podsumowanie, komiks, komix, komiksy, kijuc
Jan Hardy Prezentuje: R.O.G. Konstrukt

 

Podsumowanie podsumowania podsumowania…

To był to bardzo pracowity i szczęśliwy rok. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i czekali na zamówione komiksy. Tworzę underground z wartościami, czyli coś zupelnie nowego w Polsce. Wpisuję się w to przebudzenie Narodu, które ma dość propagandy wstydu i odwołuje się do tego, co dla Polaków jest ważne… Ale chcę też pójść dalej. Jest taka Miłość, która łączy tych, którzy rozumieją ważne sprawy i tych, którzy ciągle nic nie pojmują. Każda miłość pochodzi od tej Miłości… jak pokazać to 120 tysiącom (to z Księgi Jonasza)? Nie wiem. Ale każdy z Was jest ważny.

Dzięki, że jesteś.

Życzę Ci błogosławionego Roku Pańskiego 2016!

Do przeczytania! Z Panem Bogiem!