Podsumowanie Roku Pańskiego 2016

wpis w: Bez kategorii | 0

Jan Hardy przez cały rok próbował pozbierać się po wydarzeniach, które miały miejsce w tomie Niniwa. Każdy rok kiedyś się kończy. Wypada napisać jakieś podsumowanie…

Na pewno nie był to taki rok, jak sobie zaplanowałem, ale widocznie tak miało być. Moja żona powiedziała mi dzisiaj, że może te wszystkie opóźnienia w wydawaniu komiksów mogą kiedyś stać się takim moim znakiem rozpoznawczym. Wszyscy stracą nadzieję, że wydam te komiksy, a tu po kilku latach zapuka listonosz z paką pełną kolorowych przygód. Kochaną mam żonę, ale może nie będzie tak dramatycznie. Rok 2016 został tak podsumowany przez mojego Wydawcę: Oto przetopiłem cię w ogniu jak srebro i wypróbowałem cię w piecu niedoli (Iz 48, 10). 

Kolejny rok ma być inny, ale najpierw o tym, co było w 2016 roku, w którym…

ukazał się jeden komiks z Janem Hardym, oraz dwa, w których bohater wystąpił jako gość.

Komiksy, w których wystąpił Jan Hardy:

 1. Jan Hardy – Świat w Płomieniach
 2. Konstrukt tom 1 (choć jeszcze się nie ujawnia)
 3. Konstrukt tom 2 w historii „W radiu Nie Mówią Nic Ciekawego”

Komiksy ze świata Hardyverse, które ukazały się w 2016 roku

 1. Jan Hardy – Świat w Płomieniach
 2. Konstrukt tom 0
 3. Konstrukt tom 0 z okładką Huberta Czajkowskiego
 4. Konstrukt tom 1
 5. Konstrukt tom 1 z okładką Huberta Czajkowskiego
 6. Konstrukt tom 1 wersja blank cover do zarysowania
 7. Konstrukt tom 2
 8. Konstrukt tom 2 z okładką Huberta Czajkowskiego
 9. Konstrukt tom 2 wersja blank cover do zarysowania

Bohaterowie Konstruktu wystąpili w jednostronicowej historyjce „Owieczka” opublikowanej w drugim numerze magazynu Komiks i My.

Harde, przydymione kolory mojego autorstwa ozdobiły rysunek Jerzego Ozgi, który znalazł się na okładce wspomnianego czasopisma.

W końcu udało mi się ogarnąć Galerie na frontowej stronie bloga. Można sobie pooglądać kolekcje fanów, tatuaże inspirowane Janem Hardym i oczywiście (chyba) wszystkie fan arty z Janem, jakie do tej pory powstały. Oddzielną galerię poświęciłem artystom, którzy zechcieli narysować coś na komiksowych blank coverach… Jako, że jestem w trakcie przenoszenia pracowni, dlatego galeria Pracownia jest ciągle w budowie.

Nie jest to nawet ułamek tego, co miałem zrobić w ciągu roku. Od stycznia będzie lepiej, mam to obiecane u Wydawcy.

W szafie znalazłem dwie albo trzy reklamówki szkiców i pomysłów, które gromadziły się przez kilka lat. Wracam do koncepcji 84 numerów Konstruktu, ale już nie tak, jak kiedyś… Jan oczywiście wróci… Ale o tym w kolejnym wpisie o planach na styczeń 2017. Napiszę jaki ma być! Już nie planuję za bardzo.

Wszystkie dostępne komiksy można kupić w sklepie Materia Komiks.

Życzę Wam błogosławionego roku 2017!

Jakub Kijuc