Ognik, Jan Hardy, Historiofilia i Komiks i My

“Na bagnach grasuje Ognik. Nie ustrzeże się żaden Szkop!”

Czołem!

Blog dawno nie był aktualizowany, a tymczasem wydarzyło się sporo ciekawych rzeczy. Po kolei:

Ognik

Tak wygląda okładka pierwszego tomu komiksu Ognik. Jest to II wariant okładkowy, który będzie wysłany wraz z pierwszym wariantem do wszystkich, którzy zamówili Ognika #1 na blogu Jana, oraz na stronie Materia Komiks.

Autorem ilustracji na okładce jest Krzysztof Nowak, którego prace możecie podziwiać między innymi tutaj.

Historiofilia

Jeszcze tylko do 6 sierpnia trwa wystawa Historiofilia, gdzie można oglądać prace związane z uniwersum Jana Hardego. Z zaprezentowanych na wystawie grafik można dowiedzieć się kilku rzeczy odnośnie przyszłości serii z Janem. Na wystawie swój mały występ ma Ognik…

Historiofilia, Jan Hardy
Historiofilia, Jan Hardy obok Akcji  Alternatywna “Naszość”.

 

O wystawie:

“Wystawa „Historiofilia. Sztuka i polska pamięć” jest próbą ukazania alternatywnej postawy i nurtu w sztuce polskiej ostatnich lat. Prezentuje ona artystów, którzy uznanie przeszłości wspólnoty uważają za jeden z istotnych elementów podtrzymujących jej dzisiejsze funkcjonowanie i będących gwarantem jej przyszłości.”

Jan Hardy znalazł się tam wśród takich nazwisk jak: Jacek Adamas, Ignacy Czwartos, Michał Fierek, Piotr Drozdowicz, Jacek Lilpop, Andrzej Kalina, Jerzy Kalina, Marcin Kędzierski, Jakub Kijuc, Wojciech Korkuć, Grzegorz Królikiewicz, Zenona Olejniczak, Eugeniusz Rudnik, Michał Szlaga, Zbigniew Warpechowski, Jerzy Ryszard JURRY Zieliński i Akcja Alternatywna „Naszość”.

Jan Hardy #0

Ukazał się zerowy tom Jana Hardego. Komiks jest wydany w dwóch wersjach okładkowych i w wersji “blank”, czyli po naszemu “pustookładka”. Komiksy są dostępne w sklepie Materia Komiks za dowolną opłatą. Komiksy można wziąć za darmo płacąc jedynie za przesyłkę, lub opłacić wybrany próg cenowy i wspierać polską popkulturę.

Jan Hardy w Komiks i My?

Ktoś podobny do Jana Hardego wystąpił w najnowszym numerze magazynu “Komiks i My”… Czwarta odsłona głośnego magazynu z polskimi komiksami tym razem z 18 stronicowym komiksem z rysunkami Jakuba Kijuca, twórcy Jana Hardego. Komiks jest… HARDY! Scenariusz do niego napisał Sławomir Zajączkowski.

Archiwalne numery magazynu można nabyć w sklepie Materia Komiks.

To tyle na dziś!

Z Panem Bogiem!