Krucjata. Wcale nie ostatnia…

wpis w: Bez kategorii | 0

Wczorajszy news z oficjalną okładką „Niniwy” przerwał ponad miesięczne milczenie. Miałem bardzo dużo pracy i jakoś tak aura nie sprzyjała. Albo brakło czasu, albo było tak gorąco, że nie sposób było zebrać myśli. W tym okresie nazbierało się bardzo dużo rzeczy, o których warto napisać.

Krucjata

W związku z tym, że skończył się (prawie – zostało kilka sztuk) nakład drugiego wydania komiksu Jan Hardy – Żołnierz Wyklęty #1, zaplanowałem harde wejście w nowy rok szkolny. I tak w produkcji są dwie podkoszulki z kultowym motywem pięści miażdżącej symbol ideologii. Pierwsza koszulka z piącha Jana kruszącą czerwoną gwiazdę, druga z pięścią w pancerzu E.P.A.R. rozwalającą „tęczę”.
Wzór z pięścią Jana zdobił kiedyś koszulkę produkowaną przez Red Is Bad. Druga grafika z „tęczą” to koszulkowy debiut.

Edukacja w sprawie ideologii to bardzo ważna rzecz. Koszulki nadają się do tego wyśmienicie. Poza tym wzór z pięscią Jana obrósł kultem do tego stopnia, że niektórzy robili sobie wg niego tatuaże.

Co tam jeszcze w komiksowym hardym światku?

W sierpniu planuję trzecie, limitowane wydanie pierwszej części Żołnierza Wyklętego. Komiks będzie dostępny w dwóch wersjach okładkowych ozdobionymi grafikami z wyżej wspominanych koszulek. W komiksie, oprócz standardowej historii (wzbogaconej o 2-3 strony) będzie także dodatkowa historia „Ostatnia Krucjata”.

Opowieść dzieje się we współczesności. Świat jest zniszczony przez filozofów i ich pokrętne ideologie. Tylko nowy oddział R.O.T.A. może zmienić tę sytuację.

Jest to taki mały, nieobowiązkowy wstęp do komiksu Jan Hardy – Niniwa, a zarazem hołd dla G. K. Chestertona, autora między innymi „Ortodoksji” i mojej ulubionej książki “Człowiek, który był Czwartkiem.’

Dla tych, którzy zbierają informacje o tym, co dzieje się w uniwersum Jana, historia “Ostatnia Krucjata” będzie zawierała jeden, bardzo istotny, ale ukryty „smaczek”…

epar, jan hardy, kijuc, rota, ostatnia krucjata, komiks, komiksy, komiks polski, orzel bialy, polski superbohater, komiks chrzescijanski
Jan Hardy – Ostatnia Krucjata

W środku komiksu będzie plakat z Agentką E.P.A.R. O tym, gdzie ostatnimi czasy wystąpiła wojowniczka oddziału R.O.T.A. XXI napiszę następnym razem.

Z Bogiem!
Jan