Konstrukt na granicy rzeczywistości!

wpis w: Hardyverse | 0
Reading Time: 2 minutes

Konstrukt – nowa seria Materia Komiks

Właśnie przyjechał z drukarni świeżutki pierwszy tom komiksu Konstrukt. Jest to reaktywacja cyfrowej serii z lat 2011-2012. Nie są to komiksy, które kiedyś były dystrybuowane przez kioski.

Konstrukt nigdy wcześniej nie był drukowany na papierze.

Jest to historia Eryka Horowitza – genialnego matematyka będącego na usługach Jerycho. Misja jaką otrzymał od pracodawcy zaprowadzi go na samą granicę rzeczywistości…

Kadr z Konstruktu
Kadr z Konstruktu

Eryka Horowitza można spotkać w obu częściach komiksu R.O.T.A. 21 w roli Reformatora (ROTA. cz 1), oraz jako członka organizacji Robotnicy Ostatniej Godziny (ROTA cz. 2). Matematyk występuje także w tomie Niniwa (seria Jan Hardy).

Tutaj można przeczytać recenzję wydań cyfrowych komiksów Konstrukt wydanych w latach 2011-2012. Papierowe wydania komiksów są poprawione, a niekiedy znacząco zmienione w warstwie rysunkowej i fabularnej. Pojawi się także kilka dodatkowych wątków łączących serię z komiksami Jan Hardy i crossover Stacja Konstrukcja.

Pierwszy „sezon” Konstruktu będzie liczył przynajmniej 6 tomów.

Konstrukt – nowy rysowanik i warianty okładkowe!

Nowe wydania Konstruktu będą opatrzone trzema wariantami okładkowymi.

Podstawowym, limitowanym i „Pustą okładką”. Pierwsze wersje są w większości znane z wydań cyfrowych, drugie będą wykonane przez zaproszonego artystę, trzecie (bez ilustracji) są przeznaczone do zarysowania przez Ciebie.

Limitowane warianty każdego tomu (seria pierwsza Konstruktu) stworzy legenda polskiej ilustracji, znany ze swoich niezwykle klimatycznych, cthulhowych i psychodelicznych rysunków…

Hubert Czajkowski!

Poniżej zdjęcie, na którym oprócz oryginału, który będzie zdobił okładkę pierwszego tomu Konstruktu, można podejrzeć jak wygląda praca artysty.

Konstrukt - 1 Hubert Czajkowski
Konstrukt – 1 Hubert Czajkowski

 

Hubert jest znany z ilustrowania większości tekstów o Cthulhu w czasopismie Magia i Miecz. Kto pamięta ten niesamowity klimat?

Współpracuje także z Fabryką Słów oraz magazynem Komiks i My. Wraz ze Sławkiem Zajączkowskim tworzy serię komiksową Lux in Tenebris. Do tej pory ukazały się dwa tomy tego świetnego komiksu.

Konstrukt limitowany

Pierwszy tom Konstruktu we wszystkich wersjach okładkowych można zamówić w sklepie na blogu. Komiksy z okładkami Huberta Czajkowskiego są edycją limitowaną dla kolekcjonerów.

 

Komiks Lux in Tenebris - 1 - Romowe
Komiks Romowe, Lux in Tenebris, tom 1
Komiks Romowe

Komiks Romowe to pierwszy tom rewelacyjnej serii komiksowej Lux in Tenebris. Autorami są Sławomir Zajączkowski (scenariusz) oraz Hubert Czajkowski (rysunki). Zajączkowski jest znany ze scenariuszy licznych publikacji komiksowych dla IPN (między innymi seria "Wilcze Tropy"). Czajkowski tworzy ilustracje do ksiażek i opowiadań między innymi Jacka Komudy. Jest znany z niezwykle klimatycznych i cthulhowych rysunków do kultowego magazynu Magia i Miecz.

Opis komiksu:

Pierwsza połowa XI wieku - najmroczniejszy i zarazem najbardziej tajemniczy okres w dziejach początków Państwa Polskiego. Dynastia Piastów traci tron, a jego dziedzic, młody książę Kazimierz zostaje wygnany z kraju. Kraj pogrąża się w chaosie, wpływowe rody walczą o władzę, a ludzie zaczynają wracać do dawnych pogańskich wierzeń. Ostateczny cios państwu Polan zadają hordy czeskiego władcy Brzetysława - najeżdżając kraj od południa, mordują, palą i grabią. Leśne trakty wypełniają uciekinierzy ze spalonych grodów... Jedynym miejscem, które wydaje się być w tym czasie bezpieczne, jest Mazowsze - kraina rządzona silną ręką komesa Miecława, dawnego sojusznika Piastów...

cennik wysyłek

brak ocen 30.00 Czytaj dalej