Konstrukt na granicy rzeczywistości!

wpis w: Hardyverse | 0

Konstrukt – nowa seria Materia Komiks

Właśnie przyjechał z drukarni świeżutki pierwszy tom komiksu Konstrukt. Jest to reaktywacja cyfrowej serii z lat 2011-2012. Nie są to komiksy, które kiedyś były dystrybuowane przez kioski.

Konstrukt nigdy wcześniej nie był drukowany na papierze.

Jest to historia Eryka Horowitza – genialnego matematyka będącego na usługach Jerycho. Misja jaką otrzymał od pracodawcy zaprowadzi go na samą granicę rzeczywistości…

Kadr z Konstruktu
Kadr z Konstruktu

Eryka Horowitza można spotkać w obu częściach komiksu R.O.T.A. 21 w roli Reformatora (ROTA. cz 1), oraz jako członka organizacji Robotnicy Ostatniej Godziny (ROTA cz. 2). Matematyk występuje także w tomie Niniwa (seria Jan Hardy).

Tutaj można przeczytać recenzję wydań cyfrowych komiksów Konstrukt wydanych w latach 2011-2012. Papierowe wydania komiksów są poprawione, a niekiedy znacząco zmienione w warstwie rysunkowej i fabularnej. Pojawi się także kilka dodatkowych wątków łączących serię z komiksami Jan Hardy i crossover Stacja Konstrukcja.

Pierwszy “sezon” Konstruktu będzie liczył przynajmniej 6 tomów.

Konstrukt – nowy rysowanik i warianty okładkowe!

Nowe wydania Konstruktu będą opatrzone trzema wariantami okładkowymi.

Podstawowym, limitowanym i “Pustą okładką”. Pierwsze wersje są w większości znane z wydań cyfrowych, drugie będą wykonane przez zaproszonego artystę, trzecie (bez ilustracji) są przeznaczone do zarysowania przez Ciebie.

Limitowane warianty każdego tomu (seria pierwsza Konstruktu) stworzy legenda polskiej ilustracji, znany ze swoich niezwykle klimatycznych, cthulhowych i psychodelicznych rysunków…

Hubert Czajkowski!

Poniżej zdjęcie, na którym oprócz oryginału, który będzie zdobił okładkę pierwszego tomu Konstruktu, można podejrzeć jak wygląda praca artysty.

Konstrukt - 1 Hubert Czajkowski
Konstrukt – 1 Hubert Czajkowski

 

Hubert jest znany z ilustrowania większości tekstów o Cthulhu w czasopismie Magia i Miecz. Kto pamięta ten niesamowity klimat?

Współpracuje także z Fabryką Słów oraz magazynem Komiks i My. Wraz ze Sławkiem Zajączkowskim tworzy serię komiksową Lux in Tenebris. Do tej pory ukazały się dwa tomy tego świetnego komiksu.

Konstrukt limitowany

Pierwszy tom Konstruktu we wszystkich wersjach okładkowych można zamówić w sklepie na blogu. Komiksy z okładkami Huberta Czajkowskiego są edycją limitowaną dla kolekcjonerów.