Konstrukt: tajemnica ujawniona!

wpis w: Konstrukt | 0

Od czasu reaktywacji komiksu Konstrukt pojawiają się pytania, czy jest to ten sam komiks, który w 2010 i 2011 roku dystrybuowałem w kioskach? Co w ogóle znaczą te wersje okładkowe? Co to w ogóle jest i po co?

Poniżej krótki i myślę, że wyjaśniający wszystko przewodnik.

Czarna Materia Prezentuje: Konstrukt (CMP: Konstrukt)

Konstrukt, który obecnie jest wydawany nie jest komiksem Czarna Materia Prezentuje: Konstrukt (potocznie tylko nazywanym Konstruktem).

Można powiedzieć, że aktualnie wydawany Konstrukt jest kontynuacją Czarnej Materii, ale absolutnie nie potrzeba lektury CMP do zrozumienia Konstruktu.

Poniżej okładki CMP: Konstrukt. Tego nie znajdziecie w obecnym Konstrukcie!

W ogóle nie wiem, czy gdziekolwiek to znajdziecie.

Konstrukt

Obecnie wydawany Konstrukt, jest poprawioną i wzbogaconą o dodatki wersją „cyfrowego” komiksu wydawanego w latach 2011-2012. Niektóre poprawki zmieniają wymowę komiksu. Czasami wymieniam całe plansze, innym razem poprawiam czernie i kolory.

Każdy tom Konstruktu wydawany jest w trzech wersjach okładkowych: mojego autorstwa, autorstwa Huberta Czajkowskiego i w wersji “blank cover”, który na potrzeby własne nazwałem „pustookładką”. Wnętrze we wszystkich wariantach okładkowych jest takie same.

Poniżej okładki Konstruktu.

Różnice w stosunku do wydania cyfrowego:

Krótko chciałem rozszerzyć to, o czym pisałem wyżej. Oprócz wymienionych wcześniej różnic wydań “cyfrowych” i papierowych jest jeszcze jedna, bardzo istotna zmiana. Konstrukt został wpisany do uniwersum komiksowego Jana Hardego. W pierwszym i drugim tomie nowej serii z Erykiem Horowitzem w roli głównej można znaleźć dodatki, w których Konstrukt przeplata się z serią o Janie Hardym. Dodatkowo w drugim tomie Konstruktu świat został poszerzony o komiks “Ale W Radiu Nic Nie Mówili”, który narysowałem do scenariusza Sławka Zajączkowskiego, a który pokolorował Jacek Hajnos.

Obecnie kończę fazę koncepcyjną dwóch kolejnych części z cyku “Radiowego”. Będzie to mały crossover “Radiowy” wewnątrz innego, dużego crossovera Stacja Konstrukcja. Połączy serie Konstrukt, Jan Hardy, Ognik i komiks “AWNNM”.


Czytelniku Konstruktu, dzięki za pomysł na ten artykulik. Mam nadzieję, że będzie pomocny.