Konstrukt. Spowiedź z Konstruktu, cz. 1

wpis w: Hardyverse | 0

Konstrukt, więcej Konstruktu

Dawno temu zapowiadałem spowiedź z Konstruktu. Całkiem niedawno pisałem, że Konstrukt (całą masę Konstruktu) będzie można znaleźć w serii o Janie Hardym. Poniżej przedstawiam okładki nowej serii komiksowej pod tytułem Jan Hardy Prezentuje. Na pierwszy rzut idzie zreinterpretowana seria Konstrukt z lat 2011 – 2012, czyli seria, bez której Jana Hardego w ogóle by nie było.

O Konstrukcie

Lemowski z charakteru, a kompleksowy w swoich nawiązaniach (z jednej strony Lovecraft i King, z drugiej kabała, historia czy fizyka), komiks ten na nowo odkrył twarde science fiction dla polskich historii graficznych i nadał mu psychodeliczną, złożoną formę.

Fragment recenzji serii Konstrukt ze strony H.P. Lovecraft.pl

Jest to pierwsze wydanie komiksów na papierze. Wcześniej wydawane były w wersji cyfrowej. Poprawione zostały kolory, zmieniłem liternictwo. Komiksy będą wzbogacone o kontynuację historii „Reformator…”, która ukazała się w komiksie R.O.T.A. XXI #1. To, co było Konstruktem będzie tutaj retrospekcją budującą świat Hardyverse. Wszystko zacznie się od przybycia Eryka Horowitza na statek Robotników Ostatniej Godziny…

Jan Hardy prezentuje #1
Jan Hardy prezentuje #1
Jan Hardy prezentuje #2
Jan Hardy prezentuje #2
Jan Hardy prezentuje #3
Jan Hardy prezentuje #3
Jan Hardy prezentuje #4
Jan Hardy prezentuje #4
Jan Hardy prezentuje #5
Jan Hardy prezentuje #5
Jan Hardy prezentuje #6
Jan Hardy prezentuje #6

Konstrukt Hardyverse

Seria zaplanowana jest na pierwsze pół roku 2016. Pierwsza część będzie wydana w grudniu 2015 roku. Tak, żeby przed Bożym Narodzeniem komiks był u Ciebie. Komiksy są prawie gotowe, co pomoże uniknąć opóźnień. Będą drukowane w dużo mniejszym nakładzie niż Jan Hardy.

Im dalej w las, tym seria będzie coraz bardziej zazębiać się z drugą (i pierwszą też) seria Hardego. Wszystko wydawane będzie pod szyldem Robotnicy Ostatniej Godziny.

Zeszyty w formacie B5 będą liczyły od 48 do 56 stron kredowych oprawionych w grubą okładkę (250g). Cena zeszytu to 25 złotych. W przedsprzedaży 20 zł. Zamawiając komplet, czyli dosyłanie zeszytu aż do zakończenia serii, nie płacisz za przesyłkę i dostajesz wszystko, co zostanie wydane. Także to, co nie jest wymienione na karcie produktu. Czyli będą niespodzianki…

Do komiksów będą dodawane mikro-zeszyty z serii Hardyverse, o których napiszę w jednym z kolejnych postów. Dzisiaj tylko tyle, że nakład każdego mikro-zeszytu jest ściśle ograniczony nakładem.

Komiksy można zamawiać w przedsprzedaży w sklepiku Jana.

Z Bogiem!