Komiksy Na Maxa Reaktywacja #KomiksyNaMaxa

Komiksy Na Maxa

Przez długi czas na blogu była cisza. Nadganiałem skład i druk niektórych komiksów. To nie jedyne powody, ale nie chcę się żalić, bo to mało harda rzecz! Akcja Komiksy Na Maxa trochę mnie przytłoczyła. O samej akcji pisałem więcej tutaj. (Pokrótce chodzi o to, że komiksy Materia Komiks można brać za darmo, albo opłacając jeden z progów sprzedażowych.) Przez chwilę rozważałem nawet zakończenie wydawania komiksów w ogóle. Który to już raz? Nieważne. Miałem tylko trochę gorszy dzień. Każdemu się zdarza. Jednak wiem, że za dużo tego wszystkiego na jedną osobę.

Komiksy Na Maxa Jan Hardy
Komiksy Na Maxa Jan Hardy

 

Dlatego do projektu zaangażowałem kilku rysowników. Jednym z nich jest Przemysław Stachura, który będzie rysował drugi numer komiksu Ognik. Przemek narysował kilka świetnych ilustracji – wprawek. Pełny czad!

Ognik, Przemysław Stachura - Komiksy Na Maxa
Ognik, Przemysław Stachura – Komiksy Na Maxa

Prowadzę także rozmowy z rysownikiem do numeru trzeciego. Jego nazwisko na razie jest tajemnicą.

Okładkę do Ognika #1 narysował Krzysztof Nowak. Krzysiek dostał pełną wolność w interpretacji ognistego hardybohatera. Wyszło rewelacyjnie! Jego okładkę można obejrzeć poniżej, w opisach najnowszych komiksów Materia Komiks.

Przy okładkach limitowanych Konstruktu dalej współpracuję z Hubertem Czajkowski. Jego rysunki, do których nakładam kolory, będą zdobiły wszystkie numery wydań limitowanych “pierwszego sezonu” Konstruktu. Nakład każdego numeru z kolekcjonerską okładką wynosi 250 egzemplarzy. Jak będzie z sezonem drugim, który rozpocznie się w przyszłym roku? Nie mam pojęcia. Jestem za to ciekaw, jak Hubert interpretuje innych bohaterów uniwersum Jana Hardego.

Cała reszta to tajemnica, ale chcę dać Wam wszystko co mam i co można zrobić.


Gdzieś tam, ktoś napisał, że przeze mnie mniej osób czyta komiksy… Traktuję to trochę jak wyzwanie. Co prawda nie jest moją intencją nikomu czegokolwiek udowadniać, ale co tam…


Komiksy Na Maxa: Wstępne plany 2018

Plany na rok 2018 są takie, żeby ukazało się przynajmniej 6 nowych zeszytów z serii Konstrukt, Jan Hardy i Ognik. Wszystkie komiksy będą dystrybuowane na tych samych zasadach: idziesz do sklepu Materia Komiks i bierzesz komiks za darmo, albo wspierasz akcję dowolną wpłatą. Masz całkowitą wolność!

W następnych wpisach skupię się bardziej szczegółowo na poszczególnych seriach.

 

Komiksy Na Maxa: Nowości

Od czasu ogłoszenia akcji Komiksy Na Maxa, ukazało się kilka nowych pozycji wydawnictwa Materia Komiks. Poniżej znajdziesz listę wszystkich nowości ze świata Jana Hardego.

Jan Hardy #0: R.O.G.

„Ostatnia Krucjata”

Wszystko w tym komiksie to zmyłka. Począwszy od tytułowej postaci, a kończąc na pewnym nawiązaniu do głównej osi fabularnej Konstruktu. Lubię takie zakrętasy. To trochę jak w książce Chestertona “Człowiek, który był Czwartkiem”, do której mocno nawiązuje tytułowa historyjka zerowego numeru Hardego. Z ciekawostek dodam, że “Czwartek” jest podobno najczęściej czytaną książką wśród angielskich agentów wywiadu!

W komiksie swój debiutowy występ ma Dąb Bartek!

Komiks ukazał się w trzech wersjach okładkowych. Dwie zadrukowane łączą się 4 stroną okładki. Trzecia to wersja pustookładkowa (blank cover).

 

Ognik #1 Projekt W.A.R.

Najdłużej oczekiwany komiks wydawnictwa Materia Komiks. Sam w pewnym momencie miałem wrażenie, że nigdy nie skończę pierwszego zeszytu. Teraz mam same pozytywne informacje zwrotne od Czytelników.

W komiksie, obok Ognika, występuje kilku nowych hardybohaterów (polskich superbohaterów). Między innymi swój debiut ma pierwszy polski szybko biegający hardy (śmigły zamiast speedster?), czyli Chyży!

Ognik został wydany w trzech wersjach okładkowych: blank cover, mojego autorstwa i z ilustracją Krzysztofa Nowaka.

Konstrukt #4/A.S.I.Z.O. Kobieta, która zjadła Zamość!

Czwarta część Konstruktu, która została zdominowana przez najpotężniejszego planita w uniwersum Jana Hardego, czyli A.S.I.Z.O.

Nawiązanie do Tytusa jest jak najbardziej zamierzone. W komiksie swoje kilka stron mają dzieciaki, które najprawdopodobniej przejmą serię po zakończeniu wątku Eryka Horowitza. Pierwsza wersja tego komiksu powstała w 2012 roku. Mieliśmy swoje Stranger Things zanim stało się to modne.

Chociaż przy tworzeniu paczki dzieciaków więcej czerpałem z kreskówki o Fineaszu i Ferbie.

Konstrukt #4 Komiksy Na Maxa, Stranger Things
Konstrukt #4 Komiksy Na Maxa, Stranger Things

Komiks został wydrukowany w trzech wersjach okładkowych: wersji autorstwa Jakuba Kijuca (mojej) i świetnej, limitowanej edycji, do której rysunek wykonał Hubert Czajkowski. Ponadto jest także limitowana wersja blank cover.

Konstrukt #3

Właściwie, to komiks jest w tej chwili w drukarni. Zaburzenia czasoprzestrzenne, jakie od samego początku towarzyszą załodze Konstruktu, spowodowały, że Konstrukt #4 przyszedł z drukarni wcześniej od części #3.

To wszystko na dziś. Pamiętaj! Komiksy są na MAXA!

Pokój i dobro!

 

Informacja dla komiksowych wariatów: Jesteś blogerem, udzielasz się w internecie, lubisz komiksy i chcesz promować akcję Komiksy Na Maxa, to zgłoś się do Jakuba Kijuca ( to ja!). Zeszytówki mają trafić do każdego domu w Polsce!

Kontakt najlepiej przez mój Facbook