Jaszczury ze stali nadchodzą!

wpis w: Hardyverse, Konstrukt, Ognik | 0

Jaszczury ze stali nadchodzą!

Słyszysz ciche stąpanie Jaszczurów ze stali?

Pierwszy tom przygód Ognika – Cichociemnego Superbohatera wkrótce (w końcu!) ujrzy światło dzienne. Tymczasem powstaje drugi tom, w którym będzie można poznać Związek Jaszczurczy ze świata Jana Hardego.

Komiks Ognik robiony jest tak, żeby wpisać komiks maksymalnie w świat Jana Hardego oraz rozszerzyć budowanie uniwersum do granic możliwości. W pierwszym tomie pojawi się kilkanaście nowych oraz już znanych postaci. Czasami będą one przedstawiane w bardzo zaskakującym świetle… Jeśli coś nie będzie zgadzało się z wydarzeniami z serii o Janie Hardym? Cóż, będziesz musiał poczekać na wyjaśnienie przy okazji kolejnych odcinków.

Natężenie Konstruktu

Głównym antagonistą Ognika jest Otto von Aumbach zwany Legionem, który do złudzenia przypomina postać Emila Aumbacha, który wystąpi w trzecim tomie Konstruktu, a zadebiutował w serii Czarna Materia Prezentuje w 2010 roku. Aumbach z Ognika jest “nadczłowiekiem” należącym do niemieckiej grupy SS Ubermenchen. Jest on dowódcą grupy, która pojawiła się na chwilę w drugiej części Żołnierza Wyklętego. Mocą Legiona jest kontrola nad czasem, wspomnieniami i w konsekwencji zmiana rzeczywistości.

Konstrukt #3
Konstrukt #3

Koneksje dwóch Aumbachów będą wyjaśniane w obu seriach. W 2017 lub 2018 planowane jest małe crossover pomiędzy Ognikiem i Konstruktem. Dlatego historię “Sprawa Aumbacha 2.0”, która miała się ukazać w trzecim tomie Konstruktu przekładam na inny termin.

Zgodnie z tym, co kiedyś pisałem, to nie Jan Hardy jest centrum uniwersum komiksowego. Kamieniem węgielnym jest tutaj Konstrukt. Wokół tego tytułu będą budowane historie większości tytułów Materia Komiks.

Jan Hardy i Stacja Konstrukcja

O ile Konstrukt jest samym centrum uniwersum, tak Jan Hardy jest spoiwem całości. W crossover Stacja Konstrukcja, które z założenia jest niekończącą się opowieścią do kolekcjonowania, Jan Hardy odwiedzi istniejące (oraz nieistniejące) tytuły Materia Komiks. Samą ideę Stacji Konstrukcja wyjaśnię następnym razem. Tutaj napiszę tylko, że aktualna seria z Janem będzie zawierała części Stacji (czyli bazę z wydarzeniami z Konstruktu) oraz Fragmenty.

Do tej pory ukazały się Fragmenty umieszczone w dwóch tomach komiksu Konstrukt oraz komiks Jan Hardy – Świat w płomieniach”.

Drugi tom Ognika będzie zawierał bardzo duży Fragment crossover. Oczywiście gwarantuje to gościnny występ Jana Hardego i Iskry! Jaszczury Ze Stali, a szczególnie jedna z postaci należąca do grupy, zasługuje na szczególną uwagę Czytelników. Dlaczego?

Tajemnica.

Oddział R.O.T.A.

Tymczasem reaktywuję sklep na blogu. Oddział R.O.T.A. w dalszym ciągu ma swoją 10% zniżkę na tajne hasło.

Jeśli chcesz przystąpić do oddziału R.O.T.A. prześlij na adres: mail (małpa) janhardy . pl zdjęcie z Janem Hardym. Teraz będzie trudniej. Nie może to być zdjęcie kolekcji komiksów położonych na stoliku. Trzeba będzie wykazać się większą kreatywnością:)! Dla najlepszych stała zniżka 10% przypisana do adresu e-mail oraz dodatkowe kody rabatowe. Zdjęcia kolekcji będą lądować w galerii na głównej stronie bloga.

Zapraszam.