Jan Hardy: Stacja Konstrukcja I

Jan Hardy: Stacja Konstrukcja I

Po lekturze komiksu Jan Hardy: Żołnierz Wyklęty #4 zapewne zastanawialiście się, co to za dziwne miejsce, w którym znalazł się tytułowy bohater. Korytarze przypominające schron, naukowcy z logo w kształcie białego kwadratu, dziwaczne potwory…

Spieszę z wyjaśnieniem! Jan Hardy obudził się w miejscu zwanym Stacją Konstrukcja. Stacja ma swoją własną serię pod tytułem Konstrukt. Fabuła serii jest wpisana w dalsze przygody Jana Hardego jako seria paralelna, czyli taka, której akcja dzieje się równolegle do przygód Jana Hardego. Celowo nie nazywam tego “crossoverem”. Serie nie przenikają się, a w poszczególnych zeszytach można często oglądać te same wydarzenia z zupełnie innej perspektywy.

Stacja Konstrukcja opowiada o przygodach Jana Hardego wędrującego pomiędzy różnymi wersjami ziemi. Bohater poszukuje wyjścia ze Stacji… Jednak jego główna misją jest odnalezienie zaginionej rodziny. Gdzieś tam, w światach rozbitych tajemniczym ROZTRZASKIEM czeka na niego Hania z dziećmi…

Czy Jan Hardy odnajdzie swoich bliskich?

Jan Hardy - Żołnierz Wyklęty 4 Stacja Konstrukcja
Jan Hardy – Żołnierz Wyklęty 4 Stacja Konstrukcja

Stacja Konstrukcja I: Plan Stacji

W punktach poniżej są wymienione komiksy i dodatki z poszczególnymi Fragmentami Stacji Konstrukcja oraz komiksami paralelnymi. W pierwszej serii “Stacja Konstrukcja” Jan zmierzy się z Szalonym Postmodernistą, którego wspominał w tomie Niniwa. Ponadto seria będzie wzbogacona pomniejszymi epizodami, które być może w przyszłości okażą się niezwykle ważne… Jak to w życiu.

 • Stacja Konstrukcja, cz. 1 – zeszyt będący bezpośrednią kontynuacją Żołnierza Wyklętego #4. Jest to komiks-baza, z której Jan będzie wychodził do innych światów.
 1. Pierwsza Załoga – dziwnie znajomy tytuł. Ciekawe o co chodzi… (nieopublikowane)
 2. Świat w Płomieniach (pastisz komiksu Punisher autorstwa Simone Bisleya. Komiks wydany w ramach Dnia Darmowego Komiksu w Poznaniu)
 3. Roztrzask! (w pierwszym wydaniu Konstrukt 1)
 4. ?
 5. ?
 6. Komiks Akcja 3/16 (w pierwszym wydaniu Konstrukt 1) – komiks paralelny do Konstrukt 1
 7. Komiks Akcja 4/16 (w pierwszym wydaniu Konstrukt 1) – komiks paralelny do Konstrukt 1
 8. W Radiu Nie Mówią Nic Ciekawego (pierwsze wydanie Konstrukt 2) – komiks paralelny do Konstrukt 2 (tutaj prawie doszło do crossovera!)
 9. Jan Hardy/K.L.U.B. (nieopublikowane) – komiks paralelny z Konstrukt 2
 10. Piwnica! (nieopublikowane) – komiks paralelny z Konstrukt 3
 11. W Radiu Słychać Tylko Szumy! (nieopublikowane) komiks paralelny z Konstrukt 4
 12. Szal-Po! Ostatnie starcie! (nieopublikowane)
 13. W Radiu… (tytuł nieujawniony, nieopublikowane)
 14. Zagubieni: Wyspa Szaleństwa, cz. 1 – komiks paralelny do Konstrukt 6 (nieopublikowane)
 15. Zagubieni: Wyspa Szaleństwa, cz. 2 – komiks paralelny do Konstrukt 7 (nieopublikowane)
 16. a.G.E.N.t. (nieopublikowane)
 17. Jan Hardy: Czerwona Planeta (nieopublikowane)

Po pierwszej serii Stacji Konstrukcja bohater wskoczy do kolejnej bazy, żeby rozpocząć super sagę pod tytułem Czas, Czasy & Połowa Czasu!

Ale o tym napiszę przy innej okazji…

Wydawanie kolejnych komiksów z serii Jan Hardy wspierasz przez zakup już wydanych zeszytów. Komiksy możesz brać za darmo, albo opłacając wybrany próg cenowy!