Jan Hardy po przeprowadzce… Koniec?

Po przeprowadzce… Koniec?

Wraz ze zmianą miejsca zamieszkania i wynajęcia pracowni postanowiłem oczyścić moje uniwersum komiksowe. Komiks Jan Hardy ma (kilkuletni!) zastój wydawniczy. Czemu? Byli tacy, co mówili mi, że niepotrzebnie wchodzę do tej samej wody, no ale cóż, nie posłuchałem. Słucham (dopiero) teraz, dlatego:

blog-jan-hardy-ognik-komiks-kijuc-konstrukt-jan-hardy
Na pokładzie Konstruktu (kadr z komiksu Ognik #1)

1. Numer 4 Konstruktu (A.S.I.Z.O) jest ostatnim komiksem z tej serii. Definitywnie zamykam komiksowy rozdział, który towarzyszy mi od 2010 roku. Jeśli komuś sprawiłem przykrość, przepraszam. Wierzę, że Wam i mi wyjdzie to na zdrowie. Poza tym wątki z Konstruktu będą pojawiać się w innych komiksach z Janem Hardym i oddziałem R.O.T.A. W końcu to te same uniwersum. Dodruków komiksów z serii Konstrukt nie będzie. Wszystkie zeszyty można sobie brać do woli ze sklepu.

2. Zawieszam serię Ognik na czas nieokreślony. Bezpośrednia kontynuacja serii będzie miała miejsce w jednym z komiksów z Janem Hardy. Dodruków Ognika nie planuję, ale wszystko może się zdarzyć.Komiks dostępny jest tutaj.

ognik-komiks-kijuc-konstrukt-jan-hardy
ognik-komiks-kijuc-konstrukt-jan-hardy

3. Zamykam rozdział pod tytułem R.O.T.A. XXI – dwa tomy z paskami komiksowymi nie będą więcej dodrukowywane. Zamiast tego planuję pełnometrażowy komiks z E.P.A.R. i Panem Tadeuszem.Komiksy z paskami są w hardym pudle Jana i Pudle Konstruktu. Nakład części pierwszej jest na wyczerpaniu.

Co w zamian?

  1. Konstrukt – miejsce, bohaterowie, oraz to, co miało dziać się w kolejnych częściach serii przeskoczy do Jana Hardego, ale w innej formie. Zapowiadana historia „Czas, Czasy & Połowa Czasu!” będzie wydrukowana pod szyldem Hardego. Poza tym uważam, że Konstrukt, tak samo jak Unia Europejska, musi być zniszczony!
  2. Komiks, który miał być drugim numerem Ognika będzie wydany pod szyldem Jan Hardy, oraz…
  3. Ognik będzie występował w pełnometrażowych komiksach R.O.T.A, które zastąpią zbiorki pasków komiksowych. Bardzo, ale to bardzo naprostuje historię „polskiego Batmana” i spółki…
blog, jan hardy, komiksy, rota reaktywacja, materia komiks
E.P.A.R. z komiksu R.O.T.A.

Ale dlaczego?

Po prostu nie ogarniam wszystkiego, sam się w tym zaplątałem, poprosiłem Maryję (rozwiązującą węzły) o pomoc. No i jak Mama robi porządki, to jest hardkor. Poza tym, odkąd obiecałem, że nie wezmę się za Konstrukty, dopóki nie skończę Dzieci Bożych, odzyskałem umiejętność rysowania. Od prawie dwóch lat albo nie mogłem rysować, albo rysowanie sprawiało mi, delikatnie mówiąc, przykrość… Teraz jest moc!

Plany

Nauczyłem się nic za bardzo nie planować. Chciałbym, żeby komiksy z Janem Hardym ukazywały się co miesiąc, ale do tego potrzebuję więcej rąk do pracy. Kontaktowałem się z kilkoma rysownikami w sprawie komiksów, ale w związku z rozdarciem myślenia na kilka serii, nic nie udało mi się sfinalizować. Teraz powinno być lepiej. Jeśli ktoś jest chętny, to zapraszam, piszcie do mnie.

Jeśli są jacyś koloryści, którzy chcieliby spróbować swoich sił, zapraszam do kontaktu.

Komiksy Na Maksa będą kontynuowane. Wszystkie komiksy z uniwersum Hardego można brać za darmo, albo wspierać przez opłacenie wybranej sumy pieniędzy.

W samej formie sprzedaży będzie trochę zmian, ale o tym innym razem.

Jan Hardy mówi jak jest. W skrócie:

Konstrukt – definitywny koniec!

Ognik – zawieszony, ale z kontynuacją w komiksie Jan Hardy.

R.O.T.A. – paski – nie będzie dodruków, w przyszłości pełnometrażowy komiks.

Jedyną wydawaną serią pozostaje Jan Hardy!